Magazyn energii 10 kWh

dla domu.

Magazyn energii to krok w stronę niezależności Twojego domu. Urządzenie pozwala na przechowywanie nadwyżek energii z odnawialnych źródeł, takich jak fotowoltaika, a następnie wykorzystanie jej w razie potrzeby np. nocą, kiedy produkcja ustaje. Dzięki temu możesz zmniejszyć zależność od sieci energetycznej oraz zwiększyć wykorzystanie darmowej energii z OZE.

Wykorzystanie energii z odnawialnych źródeł – magazyn energii może pomóc w zwiększeniu autokonsumpcji energii z fotowoltaiki. Zamiast oddawać energię do sieci możesz ją zmagazynować i wykorzystać w czasie gdy produkcja prądu ze słońca ustaje.

Redukcja rachunków za energię elektryczną – magazyn energii to większa niezależność od sieci i od cen energii elektrycznej. Dzięki temu, że nadwyżki zamiast do sieci trafiają do Twojego magazynu oszczędzasz jeszcze więcej!

Bezpieczeństwo energetyczne – magazyn energii to większe bezpieczeństwo energetyczne domu. W przypadku awarii sieci energetycznej lub innego zakłócenia w dostawie energii, Twój dom może nadal mieć dostęp do zmagazynowanej energii.

Zapytaj o ofertę
Magazyn_energii_10_kWh

Magazyn energii 10 kWh – jak wybrać?

Przy wyborze magazynu energii warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, takich jak:
  • Pojemność – wielkość magazynu energii powinna być dopasowana do potrzeb domu oraz funkcji jakie ma pełnić – np. zwiększenie autokonsumpcji, ochrona przed awarią sieci. Dla użytku domowego najczęściej wybierane są magazuny o pojemności od 3 do 10 kWh.
  • Technologia – istnieje wiele różnych technologii magazynowania energii. Obecnie najpopularniejszą technologią są baterie litowo-jonowe jak np. LiFePO4, które charakteryzują się dużą gęstością energii i niską wartością samo rozładowania.
  • Żywotność – im dłuższa, tym bardziej opłacalna jest inwestycja. W przypadku magazynów LifePO4 żywotność szacowana jest nawet do 25 lat.
    Skalowalność – ważne jest, aby magazyn energii był skalowalny, czyli mógł być łatwo rozbudowywany w przypadku wzrostu zapotrzebowania na energię.
  • Sprawność – określa, ile energii zmagazynowanej w magazynie może być faktycznie wykorzystane. W nowoczesnych ogniwach litowo-jonowych sprawność wynosi 90-95%.
  • Bezpieczeństwo – niektóre technologie magazynowania energii wymagają specjalnych środków ostrożności w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Warto więc upewnić się, że wybrana technologia jest w pełni bezpieczna.
  • Dodatkowe funkcje – dzięki funkcji Backup Ready magazyn energii może pracować także podczas awarii zasilania, zapewniając domu niezależność od sieci.
  • Gwarancja – gwarancja udzielana na magazyny energii 10 kWh zwykle wynosi 5-10 lat. Mimo, że urządzenia te nie należą do szczególnie awaryjnych, długa ochrona zapewnia komfort bezpłatnej naprawy oraz pewność zwrotu inwestycji w zakładanym czasie.
magazyn-energii-dodatkowe-ujecia

Magazyn energii 10 kWh

– na ile starcza?

Nie można jednoznacznie określić na ile godzin użytkowania wystarczy magazyn energii o pojemności 10 kWh, zależy to bowiem od zapotrzebowania domu na prąd. Im więcej sprzętów elektrycznych chcesz zasilać, tym szybciej magazyn się rozładuje.

Jeśli założymy, że urządzenie podłączone do magazynu energii pobiera 1 kW (czyli 1000 W), to bateria o pojemności 10 kWh powinna działać przez około 10 godzin (10 kWh / 1 kW = 10 h). Znając to założenie oraz pobór energii przez poszczególne sprzęty, w prosty sposób możemy obliczyć ile godzin będzie pracował magazyn energii o określonej pojemności i czy jego wielkość będzie wystarczająca do potrzeb.

Standardowo urządzenie o pojemności 10 kWh powinno wystarczyć na zasilanie podstawowych sprzętów domowych od kilku do nawet kilkunastu godzin.

working-hours

Magazyn energii 10 kWh

– jaka cena?

Cena magazynu energii o pojemności 10 kWh może bardzo się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak pojemność urządzenia, rodzaj magazynu, jakość zastosowanych komponentów, poziom zaawansowania technologicznego. Wybierając magazyn energii 10 kWh cena może zależeć nie tylko od parametrów technicznych, ale także od dodatkowych funkcji jak np. back-up, czyli ochrony na wypadek awarii sieci energetycznej.

Ceny magazynów energii zazwyczaj wahają się w przedziale od kilku tysięcy do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W niektórych przypadkach, cena może być jeszcze wyższa, zwłaszcza jeśli chodzi o najnowocześniejsze modele lub bardzo duże pojemności. Jeśli decydujesz się na magazyn energii 10kw cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem przy jego wyborze. W przypadku magazynów energii, wybór najtańszego produktu może oznaczać niższą wydajność lub krótszy czas życia baterii. Należy pamiętać również o dostępnych dotacjach, dzięki którym znacząco można obniżyć koszty urządzenia.

Zapytaj o ofertę

Magazyn energii 10 kWh

– czy się opłaca?

Magazyn energii 10kWh jest dobrym rozwiązaniem dla osób zainteresowanych wykorzystaniem energii z odnawialnych źródeł oraz chcących zwiększyć niezależność energetyczną swojego domu. Przechowywanie nadwyżek energii w magazynie pozwala na wykorzystanie jej wtedy, gdy jest potrzebna, co przyczynia się do redukcji rachunków za energię elektryczną oraz zmniejszenia zależności od sieci energetycznej.

Magazyn energii 10 kWh to dość spory akumulator, który może zapewnić duże zasoby energii w razie potrzeby. Przed wyborem urządzenia warto dokładnie przemyśleć swoje potrzeby ponieważ im lepiej dobrana jest wielkość tym szybszy jest zwrot inwestycji. Wybór urządzenia nie jest łatwy, na rynku dostępne są różne modele i różne technologie – jedne bardziej wydajne inne mniej. Aby wybrać najlepszy produkt, który spełni Twoje potrzeby i będzie opłacalny w dłuższej perspektywie czasowej, zasięgnij porady eksperta, który dobierze urządzenie ściśle dopasowane do Twoich wymagań.

Pays
percent_icon

Nawet 26 tys. zł dotacji
z “Mój Prąd 5.0”

na Twój dom niezależny energetycznie

Chcesz by Twój dom był oszczędny i samowystarczalny? Postaw na fotowoltaikę z magazynem energii i HEMS od Columbus i otrzymaj nawet 26 tys. złotych dotacji z programu “Mój Prąd 5.0”. W ramach naszej kompleksowej obsługi, pomożemy Ci nie tylko z dopasowaniem rozwiązań do Twoich potrzeb, ale także z wszelkimi formalnościami związanymi z uzyskaniem dofinansowania. Nie trać czasu na papierologię, postaw na Columbus!

do 7 000 zł
instalacja fotowoltaiczna
do 19 000 zł
magazyn energii z systemem zarządzania HEMS
do 26 000 zł
na dom niezależny energetycznie/samowystarczalny

Magazyn energii od Columbus

Wybierając magazyn energii od Columbus zyskujesz urządzenie najwyższej jakości, z długim czasem życia i wysoką wydajnością. Chcesz by magazyn służył jedynie zwiększeniu autokonsumpcji energii z fotowoltaiki? A może ma również chronić Twój dom przed nagłymi przerwami w dostawie prądu? Nic prostszego, dobierzemy rozwiązanie ściśle dopasowane do Twoich potrzeb!

k1
Kompleksowa obsługa

dobierzemy urządzenie spełniające Twoje wymagania, dopełnimy wszelkich formalności, zamontujemy urządzenie, a po skończonej realizacji otoczymy Cię opieką posprzedażową.

k2
Wysoka jakość produktu

współpracujemy z renomowanymi producentami, co gwarantuje wysoką jakość i niezawodność produktów. W ramach swojej oferty oferujemy baterie litowo-jonowe, które charakteryzują się dużą gęstością mocy i długą żywotnością.

k3
Elastyczność

magazyn energii od Columbus można dostosować do różnych potrzeb energetycznych. Oferujemy szeroki wybór rozmiarów i konfiguracji baterii, co pozwala na łatwe dopasowanie magazynu do Twoich indywidualnych potrzeb.

k4
Wsparcie finansowe

oferujemy możliwość skorzystania z różnych form finansowania zakupu magazynu energii, w tym kredytu.

k5
Dostęp do ekosystemu

wybierając urządzenia od Columbus, masz pewność, że każdy system będzie ze sobą kompatybilny i będzie ze sobą współpracował, maksymalizując Twój zysk.

zapytaj o ofertę
Columbus