Świętna promocja: 2 dodatkowe panele za jedynie 2 199 zł

Zobacz

Świętna promocja: 2 dodatkowe panele za jedynie 2 199 zł

Zobacz

Magazyn energii 200 kWh

dla firmy.

Zrozumiałe jest, że firmy nieustannie dążą do redukcji kosztów związanych z zużyciem energii elektrycznej, a jedną z metod, na którą się decydują, jest wykorzystanie odnawialnych źródeł, takich jak instalacje i farmy fotowoltaiczne. Systemy te generują darmowy prąd, jednak równie duże znaczenie ma maksymalizacja jego wykorzystania i efektywne zarządzanie powstałą energią. Właśnie w tym pomagają magazyny energii, które poprawiają niezależność energetyczną przedsiębiorstwa, ograniczają emisję gazów cieplarnianych i redukują koszty.

Wykorzystanie odnawialnej energii – magazyny energii są idealnym rozwiązaniem dla firm, które dążą do maksymalnego zagospodarowania energii z odnawialnych źródeł. Dają możliwość elastycznego spożytkowanie energii generowanej przez instalacje i farmy fotowoltaiczne, szczególnie w momentach zwiększonego zapotrzebowania lub ograniczonej produkcji energii słonecznej. Poprzez zwiększenie autokonsumpcji z odnawialnych źródeł, firmy mogą zmniejszyć swoją zależność od tradycyjnej sieci.

Redukcja wydatków na energię – magazynując nadwyżki z fotowoltaiki, firmy mogą korzystać z nich w chwilach, gdy jest to dla nich najbardziej opłacalne, np. w godzinach szczytu, podczas których ceny energii pobieranej z sieci są najwyższe. Tym samym mogą wydawać o wiele mniej na zakup energii z zakładów energetycznych, redukować swoje koszty operacyjne i przeznaczać środki na inne, ważniejsze cele, takie jak inwestycje w rozwój.

Bezpieczeństwo energetyczne – magazyny energii są atrakcyjnym rozwiązaniem zwłaszcza dla firm, które nie mogą pozwolić sobie na przerwy w zasilaniu swoich placówek z powodu strat finansowych spowodowanych przestojami w produkcji czy ściśle określonych warunków przechowywania surowców i towarów (np. w chłodniach). Magazyny stanowią awaryjne źródło zasilania, dzięki czemu przedsiębiorstwo może kontynuować swoją pracę nawet w przypadku przerw w dostawie prądu lub awarii.

Zapytaj o ofertę
Magazyn_energii_10_kWh

Jak wybrać magazyn energii 200 kWh?

Przy planowaniu zakupu magazynu energii dla Twojej firmy, weź pod uwagę kilka istotnych czynników, które pozwolą Ci dobrać odpowiednie parametry urządzenia.
  • Pojemność – magazyn energii 200 kWh cechuje się bardzo dużą pojemnością, dzięki czemu jest szczególnie polecany firmom, które czerpią energię elektryczną z dużych instalacji fotowoltaicznych lub farm.
  • Technologia – w magazynach energii najczęściej stosuje się nowoczesne litowo-jonowe akumulatory, takie jak baterie LiFePO4. Ich popularność jest podyktowana m.in. bezpieczeństwem, długą żywotnością oraz wysoką efektywnością energetyczną, która minimalizuje straty energii podczas procesu magazynowania.
  • Skalowalność – wraz z rozwojem Twojego przedsiębiorstwa, jego zapotrzebowanie energetyczne będzie rosnąć. Dlatego też warto zainwestować w modułowy magazyn energii, który można łatwo i szybko rozbudować, gdy zajdzie taka konieczność.
  • Sprawność – to nic innego jak zdolność do przekształcania i magazynowania energii z minimalnymi stratami. Warto szukać modeli, w których ten parametr mieści się w przedziale między 90 a 95%.
  • Bezpieczeństwo – ważne jest, aby magazyn energii, w który zostanie wyposażone Twoje przedsiębiorstwo, posiadał odpowiednie zabezpieczenia przed przeciążeniami i zwarciami.
  • Gwarancja – mimo że magazyny energii to urządzenia o niskiej awaryjności, to wybierając model z przynajmniej 5- lub 10-letnią gwarancją, zyskujesz pewność, że w przypadku jakichkolwiek problemów urządzenie obejmie bezpłatny serwis.
  • Integracja z infrastrukturą – przed zakupem magazynu sprawdź, czy będzie pasował do istniejącej infrastruktury energetycznej Twojej firmy oraz współdziałał z instalacją fotowoltaiczną i systemem zarządzania energią.
magazyn-energii-dodatkowe-ujecia

Na ile wystarczy

magazyn energii 200 kWh?

Przez ile czasu magazyn energii 200 kWh będzie zasilać Twoje przedsiębiorstwo? Oszacowanie dokładnych ram czasowych jego pracy nie jest prostym zadaniem, ponieważ będzie w dużej mierze zależeć od indywidualnych potrzeb energetycznych Twojej firmy. Każde przedsiębiorstwo posiada inną liczbę maszyn wymagających zasilania. Co więcej, urządzenia te mają zróżnicowane zużycie mocy oraz czas działania. Dlatego też magazyny będą wykorzystywać zgromadzoną energię w różnym tempie.

Zakładając, że łączne zapotrzebowanie energetyczne maszyn w Twojej firmie wynosi 10 kW, magazyn o pojemności 200 kWh będzie zasilać je przez około 20 godzin (200 kWh / 10 kW = 20 h). Możesz na tej podstawie samodzielnie oszacować czas pracy swojego magazynu, ale dla precyzyjnych wyników warto skonsultować się ze specjalistą od OZE. Ekspert weźmie pod uwagę specyficzne wymagania Twojej działalności i jej zapotrzebowanie na energię, aby dokładnie obliczyć czas pracy jednostki.

working-hours

Magazyn energii 200 kWh

– cena jednostki

Planując zakup magazynu energii o pojemności 200 kWh, musisz liczyć się z wydatkiem na poziomie kilkuset tysięcy złotych. Pamiętaj jednak, że ostateczna cena urządzenia będzie zależeć od różnych czynników, w tym rodzaju akumulatora, zastosowanych technologii czy jakości komponentów.

Cena nie powinna być jedynym kryterium podczas Twoich poszukiwań. Tańsze urządzenia często cechują się niższą wydajnością i trwałością, co wydłuży zwrot z inwestycji. Wybór jednostki o wyższej żywotności i sprawności może okazać się więc bardziej opłacalny w dłuższej perspektywie, nawet jeśli jest ona początkowo droższa. Takie modele zwyczaj są również wyposażone w zaawansowane funkcje, takie jak system Backup Ready, który zapewnia błyskawiczne przejście na zasilanie awaryjne i chroni Twoją firmę przed przestojami.

Zapytaj o ofertę

Magazyn energii 200 kWh

– czy się opłaca?

Największe korzyści z inwestycji w magazyn energii 200 kWh osiągną przedsiębiorstwa, które poszukują pewnego i niezawodnego źródła zasilania w sytuacjach przerw w dostawie prądu, awarii sieci lub blackoutów. W ten sposób firmy mogą prowadzić dalej swoje procesy produkcyjne i technologiczne oraz minimalizować straty finansowe spowodowane przestojami lub zepsuciem towarów.

Magazyn energii będzie pracował najefektywniej, jeśli zostanie odpowiednio dopasowany do unikalnych potrzeb i warunków działalności Twojego przedsiębiorstwa. Pozwoli to na sprawne i elastyczne wykorzystanie energii z fotowoltaiki, szybki zwrot z inwestycji oraz zapewnienie ciągłego zasilania Twoich obiektów. W celu dokonania właściwego wyboru najlepiej zgłosić się do specjalistów, którzy po przeprowadzeniu audytu energetycznego będą w stanie dopasować odpowiedni model magazynu do indywidualnej sytuacji Twojego przedsiębiorstwa.

Pays
percent_icon

Nawet 26 tys. zł dotacji
z “Mój Prąd 5.0”

na Twój dom niezależny energetycznie

Chcesz by Twój dom był oszczędny i samowystarczalny? Postaw na fotowoltaikę z magazynem energii i HEMS od Columbus i otrzymaj nawet 26 tys. złotych dotacji z programu “Mój Prąd 5.0”. W ramach naszej kompleksowej obsługi, pomożemy Ci nie tylko z dopasowaniem rozwiązań do Twoich potrzeb, ale także z wszelkimi formalnościami związanymi z uzyskaniem dofinansowania. Nie trać czasu na papierologię, postaw na Columbus!

do 7 000 zł
instalacja fotowoltaiczna
do 19 000 zł
magazyn energii z systemem zarządzania HEMS
do 26 000 zł
na dom niezależny energetycznie/samowystarczalny

Magazyn energii od Columbus

Wybierając magazyn energii od Columbus zyskujesz urządzenie najwyższej jakości, z długim czasem życia i wysoką wydajnością. Chcesz by magazyn służył jedynie zwiększeniu autokonsumpcji energii z fotowoltaiki? A może ma również chronić Twój dom przed nagłymi przerwami w dostawie prądu? Nic prostszego, dobierzemy rozwiązanie ściśle dopasowane do Twoich potrzeb!

k1
Kompleksowa obsługa

dobierzemy urządzenie spełniające Twoje wymagania, dopełnimy wszelkich formalności, zamontujemy urządzenie, a po skończonej realizacji otoczymy Cię opieką posprzedażową.

k2
Wysoka jakość produktu

współpracujemy z renomowanymi producentami, co gwarantuje wysoką jakość i niezawodność produktów. W ramach swojej oferty oferujemy baterie litowo-jonowe, które charakteryzują się dużą gęstością mocy i długą żywotnością.

k3
Elastyczność

magazyn energii od Columbus można dostosować do różnych potrzeb energetycznych. Oferujemy szeroki wybór rozmiarów i konfiguracji baterii, co pozwala na łatwe dopasowanie magazynu do Twoich indywidualnych potrzeb.

k4
Wsparcie finansowe

oferujemy możliwość skorzystania z różnych form finansowania zakupu magazynu energii, w tym kredytu.

k5
Dostęp do ekosystemu

wybierając urządzenia od Columbus, masz pewność, że każdy system będzie ze sobą kompatybilny i będzie ze sobą współpracował, maksymalizując Twój zysk.

zapytaj o ofertę
Columbus