Świętna promocja: 2 dodatkowe panele za jedynie 2 199 zł

Zobacz

Świętna promocja: 2 dodatkowe panele za jedynie 2 199 zł

Zobacz

Magazyn energii 6 kWh

dla domu.

Magazyn energii pomoże Ci w zwiększeniu niezależności energetycznej Twojego gospodarstwa domowego. Dzięki temu urządzeniu będziesz w stanie gromadzić nadwyżki energii wyprodukowanej przez panele fotowoltaiczne i korzystać z nich wtedy, gdy instalacja nie generuje prądu – nie tylko w nocy, ale także w trakcie awarii zasilania. Z magazynem zmniejszysz rachunki za prąd, ale i efektywniej spożytkujesz energię z Twojej instalacji fotowoltaicznej.

Wykorzystanie energii z OZE – magazyn energii umożliwia jeszcze bardziej wydajne wykorzystanie ekologicznej energii pochodzącej z odnawialnych źródeł, w tym energii słonecznej. Zamiast oddawać nadwyżki energii do sieci, możesz je przechować i wykorzystać w późniejszym czasie. Tym samym Twój poziom autokonsumpcji energii z fotowoltaiki znacznie wzrośnie.

Redukcja rachunków – inwestycja w magazyn pomoże Ci znacznie obniżyć rachunki za prąd. A wszystko to dzięki maksymalnemu wykorzystaniu bezpłatnej energii słonecznej i redukcję ilości energii pobieranej z sieci.

Bezpieczeństwo energetyczne – magazyn energii gwarantuje dostęp do zapasowych zasobów energii elektrycznej podczas zakłóceń w dostawie prądu, awarii sieci lub blackoutu. W ten sposób możesz cieszyć się stabilnym źródłem zasilania w domu nawet w trudnych sytuacjach.

Zapytaj o ofertę
Magazyn_energii_10_kWh

Jak wybrać magazyn energii 6 kWh?

Podczas poszukiwania odpowiedniego magazynu energii powinieneś wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, w tym:
  • Pojemność – magazyny energii do użytku domowego zwykle występują w pojemnościach od 3 do 10 kWh. Ważne jest dopasowanie mocy jednostki do indywidualnych potrzeb Twojego gospodarstwa domowego, w tym podjęcie decyzji dotyczącej tego, czy chcesz maksymalizować swoją autokonsumpcję, czy również zabezpieczyć się przed awariami zasilania.
  • Technologia – w magazynach energii stosuje się różne technologie, a do najefektywniejszych rozwiązań należą litowo-jonowe akumulatory, czyli m.in. baterie LiFePO4. Wyróżniają się wysoką gęstością energii i odpornością na samorozładowanie.
  • Żywotność – nowoczesne magazyny energii mają długą żywotność, sięgającą nawet 25 lub 30 lat. Im dłuższa żywotność jednostki, tym bardziej opłacalna będzie inwestycja
  • Sprawność – to poziom energii zgromadzonej w magazynie, która może zostać wykorzystana do zasilania urządzeń. Wybierz jednostkę, która osiąga 90-95%.
  • Skalowalność – już teraz warto przygotować się na przyszłość i wybrać modularny magazyn energii, który pozwala na szybką i łatwą rozbudowę pojemności urządzenia w przypadku zwiększenia się Twoich potrzeb energetycznych.
  • Bezpieczeństwo – wybierając magazyn energii, warto upewnić się, że jest on wyposażony w zabezpieczenia przed przeciążeniami i zwarciami, co zapewni Ci pełny komfort użytkowania.
  • Gwarancja – magazyny energii zwykle są objęte 5- lub 10-letnią gwarancją. Zdecyduj się na ofertę z jak najdłuższym okresem ochrony, aby mieć możliwość skorzystania z bezpłatnego serwisu w przypadku jakichkolwiek problemów z urządzeniem.
  • Dodatkowe funkcje – w zależności od Twoich potrzeb, wybierz model magazynu z odpowiednimi funkcjami. Przykładowo, jeśli zależy Ci na dostępie do energii nawet podczas awarii zasilania lub przerw w dostawie prądu, sięgnij po jednostkę z funkcją Backup Ready, która reaguje w 40 milisekund.
magazyn-energii-dodatkowe-ujecia

Na ile wystarczy

magazyn energii 6kW?

Czas działania magazynu energii o pojemności 6 kWh jest trudny do dokładnego określenia, ponieważ zależy od indywidualnego zapotrzebowania na energię w danym budynku. Im mniejsze jest zużycie prądu przez urządzenia domowe, tym dłużej magazyn będzie działał bez konieczności ładowania.

Przykładowo, jeśli urządzenia zasilane z magazynu zużywają 1 kW (czyli 1000 W) energii, to bateria o pojemności 6 kWh będzie w stanie je zasilać przez około 6 godzin (6 kWh / 1 kW = 6 h). W zależności od zużycia energii przez konkretne urządzenia w Twoim domu możesz w prosty sposób obliczyć, jak długo magazyn energii 6kW będzie w stanie je zasilać.

Przy założeniu, że magazyn energii o pojemności 6 kWh będzie zasilał Twoje podstawowe urządzenia domowe, powinien pracować przez kilka godzin.

working-hours

Magazyn energii 6 kWh

– cena urządzenia

Ile zapłacisz za magazyn energii 6 kWh? Cena urządzenia będzie zależna od różnych czynników, takich jak typ akumulatorów, pojemność urządzenia, jakość komponentów i zastosowane technologie. Dodatkowe funkcje, choćby takie jak system Backup, który zapewnia dostęp do prądu w przypadku awarii sieci, również wpłynie na cenę.

Koszt magazynu energii waha się między kilkoma a kilkudziesięcioma tysiącami złotych. Jak można się domyślić, jednostki o większych pojemnościach i te wykorzystujące najnowocześniejsze technologie są zwykle droższe. Pamiętaj jednak, że cena urządzenia nie powinna być jedynym czynnikiem warunkującym wybór magazynu. Dlaczego? Ponieważ tańsze modele mogą mieć krótszą żywotność i niższą wydajność. Wysokość swojej inwestycji w magazyn energii 6 kWh możesz także obniżyć dzięki krajowym programom dotacyjnym.

Zapytaj o ofertę

Magazyn energii 6kWh

– cena a opłacalność

Magazyny energii o pojemności 6 kWh doskonale sprawdzają się w domostwach, których właściciele pragną maksymalnie wykorzystywać energię z instalacji fotowoltaicznej i zwiększyć swoją niezależność względem sieci. Dzięki możliwości przechowywania nadwyżek energii w magazynie zyskujesz dostęp do prądu zawsze, gdy tego potrzebujesz.

Pamiętaj, że inwestycja w magazyn energii 6kW będzie najbardziej opłacalna, jeśli dobrze dobierzesz wielkość urządzenia do swoich indywidualnych potrzeb. Wcale nie musisz samodzielnie podejmować tej decyzji – możesz zaufać sprawdzonym ekspertom z branży odnawialnych źródeł energii, którzy pomogą Ci w doborze efektywnie i ekonomicznie działającej jednostki.

Pays
percent_icon

Nawet 26 tys. zł dotacji
z “Mój Prąd 5.0”

na Twój dom niezależny energetycznie

Chcesz by Twój dom był oszczędny i samowystarczalny? Postaw na fotowoltaikę z magazynem energii i HEMS od Columbus i otrzymaj nawet 26 tys. złotych dotacji z programu “Mój Prąd 5.0”. W ramach naszej kompleksowej obsługi, pomożemy Ci nie tylko z dopasowaniem rozwiązań do Twoich potrzeb, ale także z wszelkimi formalnościami związanymi z uzyskaniem dofinansowania. Nie trać czasu na papierologię, postaw na Columbus!

do 7 000 zł
instalacja fotowoltaiczna
do 19 000 zł
magazyn energii z systemem zarządzania HEMS
do 26 000 zł
na dom niezależny energetycznie/samowystarczalny

Magazyn energii od Columbus

Wybierając magazyn energii od Columbus zyskujesz urządzenie najwyższej jakości, z długim czasem życia i wysoką wydajnością. Chcesz by magazyn służył jedynie zwiększeniu autokonsumpcji energii z fotowoltaiki? A może ma również chronić Twój dom przed nagłymi przerwami w dostawie prądu? Nic prostszego, dobierzemy rozwiązanie ściśle dopasowane do Twoich potrzeb!

k1
Kompleksowa obsługa

dobierzemy urządzenie spełniające Twoje wymagania, dopełnimy wszelkich formalności, zamontujemy urządzenie, a po skończonej realizacji otoczymy Cię opieką posprzedażową.

k2
Wysoka jakość produktu

współpracujemy z renomowanymi producentami, co gwarantuje wysoką jakość i niezawodność produktów. W ramach swojej oferty oferujemy baterie litowo-jonowe, które charakteryzują się dużą gęstością mocy i długą żywotnością.

k3
Elastyczność

magazyn energii od Columbus można dostosować do różnych potrzeb energetycznych. Oferujemy szeroki wybór rozmiarów i konfiguracji baterii, co pozwala na łatwe dopasowanie magazynu do Twoich indywidualnych potrzeb.

k4
Wsparcie finansowe

oferujemy możliwość skorzystania z różnych form finansowania zakupu magazynu energii, w tym kredytu.

k5
Dostęp do ekosystemu

wybierając urządzenia od Columbus, masz pewność, że każdy system będzie ze sobą kompatybilny i będzie ze sobą współpracował, maksymalizując Twój zysk.

zapytaj o ofertę
Columbus