Columbus Energy S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect, będąca liderem rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce, wprowadziła do swojej oferty na początku marca 2018 r. kolejne innowacje – Abonament Elastyczny. Nowe rozwiązanie pozwoli klientom indywidualnym oraz biznesowym na dopasowywanie instalacji do własnych potrzeb przy zachowaniu bardzo atrakcyjnego finansowania.
Spółka wykonała kolejny krok w kierunku wdrażania rewolucji na rynku instalacji fotowoltaicznych i rozbudowała swoją ofertę o Abonament Elastyczny. Najtańsze finansowanie na rynku dla fotowoltaiki, gdzie RRSO wynosi 4,49 % na stałej stopie procentowej na 8 lat, z ratą, która spłaca się z oszczędności to rewolucja rynkowa. W połączeniu z genialnymi panelami monokrystalicznymi 290 W full black jesteśmy świadkami oferty, która może zmienić postrzeganie fotowoltaiki i jest wielkim ukłonem w stronę prosumentów. Dzięki temu klienci indywidualni i biznesowi mogą mieć tyle prądu ze słońca, ile potrzebują i to od nich samych zależy moc instalacji fotowoltaicznej. Dotychczasowe doświadczenie rynkowe Columbus Energy S.A. pokazuje, że liczba zadowolonych prosumentów stale rośnie, a uzyskiwanie energii elektrycznej ze słońca zapewnia oszczędności, bezpieczeństwo i komfort.
„Dostrzegamy same pozytywy w zmienionej ofercie, którą wprowadziliśmy od 1 marca w naszej Spółce działającej na terenie całej Polski. Dobro i zadowolenie naszych klientów pozostają dla nas priorytetem, dlatego zawsze staramy się odpowiadać na ich potrzeby i być z nimi w ciągłym kontakcie. Dzięki ich inspiracji Abonament Elastyczny otwiera nieograniczone możliwości dla rozwoju rynku fotowoltaiki w Polsce. W ostatnich trzech latach rynek ten znacząco się zmienił i uważam, że mamy bardzo duży udział w tej transformacji.” – ocenia Dawid Zieliński, Prezes Zarządu spółki Columbus Energy S.A.
Abonament Elastyczny wprowadzony przez Columbus Energy S.A. to najtańsze finansowanie na rynku, a zarazem najwyższa, nieporównywalna do konkurencji jakość sprzętu. Z jednej strony RRSO wynosi tylko 4,49 %, co jest poziomem porównywalnym jedynie do kredytów hipotecznych, a z drugiej strony monokrystaliczne panele fotowoltaiczne oferowane przez Spółkę to 290 W full black. Na polskim rynku jest to oferta bezkonkurencyjna.
„Dzięki dynamicznemu rozwojowi fotowoltaiki w ciągu ostatnich lat zmieniła się też świadomość rynku. Banki oferują kredyty celowe na instalacje fotowoltaiczne. Każdy z banków przedstawia portfolio z produktem finansowym wspierającym inwestycje w panele słoneczne i prąd ze słońca, co dynamicznie przyczynia się do walki ze smogiem w całej Polsce. Jest to również szansa dla naszej Spółki na budowanie jeszcze wyższego portfela klientów.” – zakończył Prezes Zieliński.
W listopadzie 2017 r. Spółka złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego sporządzonego w związku z ofertą publiczną dopuszczenia papierów wartościowych do obrotu na rynku regulowanym GPW. Przeniesienie notowań akcji na rynek główny GPW stanowi jeden z głównych celów strategicznych Emitenta.
W 2017 r. Columbus Energy S.A. przeprowadziła 4 emisje obligacji, pozyskując z nich łącznie ponad 11 mln zł. Środki te zostały przeznaczone na realizację montaży instalacji fotowoltaicznych. Obligacje Spółki serii A oraz serii B zadebiutowały na rynku Catalyst na początku września ub. roku.