Chcesz przeciwdziałać rosnącym rachunkom za prąd i jednocześnie wspierać ekologiczne rozwiązania? Pomóc w tym może Ci własna mikroinstalacja fotowoltaiczna, dzięki której będziesz w stanie wytwarzać energię elektryczną na użytek swojego gospodarstwa domowego. Czy w Twoim mieście również sprawdzi się inwestycja w panele fotowoltaiczne? Dębica cechuje się optymalnymi warunkami, gdyż na każdy płaski metr kwadratowy średnio pada tu 1113 kWh rocznie.
Zaufało nam już niemal
70 000 Klientów
nawet 15-letnia Gwarancja 360 na wszystkie komponenty
Najtańsze RRSO na rynku i 0% prowizji
Wsparcie w obsłudze
formalności i dotacji
Bilansowanie 1:1 –
24h, 7 dni w tygodniu
Fotowoltaika korzysta z darmowego i powszechnie dostępnego promieniowania słonecznego, które umożliwia produkcję bezpłatnej energii elektrycznej. Jedyne koszty związane z fotowoltaiką dotyczą zakupu i montażu instalacji. W Polsce funkcjonują jednak programy dotacyjne takie jak “Mój Prąd” i “Czyste Powietrze”, które pomagają obniżyć poziom inwestycji. Prosumenci mogą także skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej i odpisać swoje wydatki od podatku PIT.
zwrot inwestycji już po kilku latach,
oszczędności na rachunkach za energię elektryczną,
większa niezależność od podwyżek cen prądu,
brak kosztów eksploatacji,
możliwość skorzystania z ulg oraz dotacji,
wzrost wartości nieruchomości.
Energia elektryczna jest produkowana, gdy panele fotowoltaiczne dokonują absorpcji promieniowania słonecznego. Następnie przesyłają ją do inwertera, w którym prąd stały przechodzi konwersję na prąd zmienny, dzięki czemu może zostać wykorzystywany do zasilania urządzeń domowych. Gdzie najczęściej montuje się panele solarne? Dębica to miasto, w którym popularne są zarówno instalacje gruntowe, jak i dachowe. Oczywiście dobór odpowiedniej lokalizacji oraz wielkości systemu najlepiej zostawić specjaliście, który najpierw przeprowadzi audyt i określi całościowe zapotrzebowanie energetyczne budynku.
Wybór paneli fotowoltaicznych wchodzących w skład Twojej instalacji będzie mieć bezpośrednie przełożenie na jej sprawność i uzyski. Dlatego warto kierować się nie tylko ceną modułów, ale przede wszystkim ich jakością i technologią wykorzystaną przy produkcji ogniw.
Moduły fotowoltaiczne typu Full Black produkuje się z monokrystalicznego krzemu o wysokiej sprawności oraz eleganckim wyglądzie. W panelach tego typu ogniwa układa się na czarnym podłożu, co pozytywnie wpływa na ich estetykę i wydajność. Dlaczego? Ponieważ czarny kolor poprawia absorpcję energii pochodzącej ze słońca. Moduły Full Black są także zakończone czarną ramą, która jeszcze bardziej zwiększa ich walory estetyczne.
Każdy panel Half Cut składa się ze 120 ogniw połówkowych, w przeciwieństwie do 60 w panelach korzystających z innych technologii. Taka modyfikacja przyczyniła się do zwiększenia mocy wyjściowej modułów oraz obniżenia współczynnika temperaturowego, który umożliwia efektywną pracę instalacji w warunkach częściowego zacienienia i w wysokich temperaturach.
Falownik to element, który musi znaleźć się w każdej instalacji fotowoltaicznej. Jego zadaniem jest nie tylko przemiana prądu stałego na zmienny czy synchronizacja systemu z siecią, ale także ochrona instalacji przed zwarciem łukowym dzięki opcji AFCI.
Oferta przygotowana przez Columbus odpowiada na wymagania różnych typów klientów, dzięki czemu każdy z nich może znaleźć pakiet dopasowany do swojej sytuacji oraz budżetu.
Fotowoltaika od Columbus to:
Fotowoltaika od Columbus to:
Instalacje fotowoltaiczne wykonane przez Columbus mogą zostać objęte rozszerzoną Gwarancją 360, obowiązującej nawet przez 15 lat. Dotyczy ona usługi montażowej systemu, a także wszystkich części składowych konstrukcji, takich jak okablowanie, falownik i panele. Prosumenci mogą szybko zgłaszać swoje usterki i korzystać z profesjonalnego serwis door to door.
Prąd jak Powietrze, czyli oferta z bilansowaniem 1:1 to alternatywa dla powszechnie obowiązującego systemu rozliczeń prosumentów – net-billingu. Teraz możesz wykorzystać całą wartość wyprodukowanej energii z fotowoltaiki. Zyskujesz jeszcze większe oszczędności i szybszy zwrot inwestycji – wszystko na jasnych zasadach
Każda instalacja Columbus posiada pełne uziemienie i zabezpieczenia DC z ogranicznikami przepięć oraz jest wykonywana przy użyciu autorskiego standardu montażowego, który ma 90 unikalnych punktów kontrolnych. Klienci mogą także zdecydować się na nowoczesne rozwiązania przeciwpożarowe takie jak samogaszące stickery Columbus Safe.
Kompleksowa obsługa klienta Columbus Care uzyskała odznaczenie „Teraz Polska”. W jej ramach klienci mogą liczyć m.in. na pomoc w doborze mocy systemu fotowoltaicznego, jego sprawny montaż czy też wsparcie w uzyskaniu finansowania projektu. Columbus świadczy również obszerną opiekę posprzedażową.
Fotowoltaika oferuje wiele innych korzyści oprócz długoterminowych oszczędności. Mieszkańcy Dębicy i okolic doceniają m.in. ekologiczne aspekty tej technologii. Panele fotowoltaiczne generują prąd z promieniowania słonecznego, które jest odnawialnym źródłem energii i nie wykorzystują przy tym naturalnych zasobów Ziemi, takich jak węgiel, gaz czy ropa. Instalacja nie emituje dwutlenku węgla ani innych szkodliwych substancji, a jej ogniwa mogą być recyklingowane.
Własna mikroinstalacja nie zakłóca spokoju prosumentów, ponieważ jej moduły pracują bezgłośnie i nie wymagają czyszczenia ani odśnieżania. Dodatkowo, z uwagi na brak ruchomych elementów, system jest praktycznie bezawaryjny.
Columbus oferuje swoje usługi również na terenie Dębicy i okolicznych miejscowości. Spotkaj się z naszym przedstawicielem i dowiedz się, jaka instalacja będzie najlepszym wyborem dla Twojego gospodarstwa domowego.