Rosnące ceny prądu, węgla, gazu i drewna sprawiają, że domowe rachunki również szybują w górę. Coraz więcej mieszkańców województwa lubelskiego chce więc znaleźć sposoby na produkcję taniej i ekologicznej energii elektrycznej, która będzie mogła zasilać ich gospodarstwo domowe. Zamieszkujesz województwo lubelskie? Fotowoltaika to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w tym regionie, ponieważ roczne nasłonecznienie w okolicy wynosi około 1050-1150 kWh na metr kwadratowy. Poznaj inne zalety, jakie zapewni Ci ta nowoczesna technologia!
Zaufało nam już niemal
70 000 Klientów
nawet 15-letnia Gwarancja 360 na wszystkie komponenty
Najtańsze RRSO na rynku i 0% prowizji
Wsparcie w obsłudze
formalności i dotacji
Bilansowanie 1:1 –
24h, 7 dni w tygodniu
Decyzja o inwestycji w przydomową mikroinstalację może zagwarantować Ci uniezależnienie się od podwyżek cen prądu. Dlaczego? Ponieważ wytwarzana energia pochodzi z darmowego i odnawialnego źródła, jakim jest słońce. Jedyny wydatek, jaki Cię czeka, dotyczy zakupu i montażu systemu fotowoltaicznego. Czy można obniżyć kwotę potrzebną na inwestycję w solary? Lubelskie województwo, jako jedno z wielu, oferuje swoim mieszkańcom akcje dotacyjne oraz ulgę podatkową, dzięki którym można uzyskać dodatkowe wsparcie finansowe. Twój wkład w fotowoltaikę zwróci się w ciągu kilku lat, a Ty będziesz mógł oszczędzać przez ponad trzy dekady!
zwrot inwestycji już po kilku latach,
oszczędności na rachunkach za energię elektryczną,
większa niezależność od podwyżek cen prądu,
brak kosztów eksploatacji,
możliwość skorzystania z ulg oraz dotacji,
wzrost wartości nieruchomości.
Promieniowanie słoneczne to czynnik, którego nie może zabraknąć, jeśli chcemy, by fotowoltaika działała prawidłowo. Jest ono absorbowane przez panele solarne i przekształcane na energię elektryczną. Po tej transformacji w instalacji płynie prąd stały, który należy zamienić na zmienny, aby mógł zostać przesłany do naszych gniazdek. Tym właśnie zajmuje się inwerter, zwany również falownikiem. Po finalnym przeobrażeniu energii możemy używać jej do zasilania domowych sprzętów, ładowarki do elektryków, a także pompy ciepła odpowiedzialnej za ogrzewanie i chłodzenie budynku.
Na rynku znajdziesz różne modele paneli fotowoltaicznych. Warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę poszczególnych modułów, ale przede wszystkim na ich jakość, wykorzystane komponenty oraz technologie. To właśnie te czynniki będą mieć największy wpływ na wydajność całej instalacji.
Moduły wykonane w technologii Full Black posiadają czarną powierzchnię, która skutecznie pochłania promieniowanie słoneczne i wpływa korzystnie na wydajność instalacji. Ciemna barwa paneli sprawia, że prezentują się one bardzo atrakcyjnie na dachu lub gruncie, dlatego też zyskują na popularności wśród właścicieli domów, którzy przywiązują dużą wagę do estetyki swojej nieruchomości.
W modułach Half Cut znajdują się ogniwa połówkowe, których liczba zwiększyła się aż do 120. W rezultacie mają one większą moc wyjściową, lepszą sprawność i są w stanie pracować efektywnie nawet w upalnych warunkach i przy częściowym zacienieniu.
Wszyscy wiemy, że inwerter odpowiada za kluczową przemianę prądu – ze stałego na zmienny. Oprócz tego falownik monitoruje pracę instalacji i zajmuje się jej synchronizacją z siecią. Prosumenci mogą wybierać spośród sieciowych modeli on-grid oraz wersji hybrydowych.
Ekosystem Columbus kryje w sobie rozwiązania dopasowane do potrzeb każdego z naszych klientów. Wysoka jakość, komponenty od najlepszych producentów i wsparcie naszych ekspertów to tylko część oferty, jaką zapewniamy.
Fotowoltaika od Columbus to:
Fotowoltaika od Columbus to:
Klienci dołączający do ekosystemu Columbus mogą korzystać z Gwarancji 360, która trwa nawet przez 15 lat. W jej zakres wchodzi zarówno usługa montażu, jak i wszystkie części instalacji, w tym m.in. inwerter, okablowanie czy też panele słoneczne. Zapewniamy klientom również profesjonalny serwis door to door i bezpłatną naprawę lub wymianę części na nowe.
Prąd jak Powietrze, czyli oferta z bilansowaniem 1:1 to alternatywa dla powszechnie obowiązującego systemu rozliczeń prosumentów – net-billingu. Teraz możesz wykorzystać całą wartość wyprodukowanej energii z fotowoltaiki. Zyskujesz jeszcze większe oszczędności i szybszy zwrot inwestycji – wszystko na jasnych zasadach.
W jakie zabezpieczenia są wyposażone nasze panele fotowoltaiczne? Lubelskie województwo jest jednym z wielu miejsc, w których zaopatrzamy nasze instalacje w skrzynki DC z fabrycznie montowanym okablowaniem, inwerter z funkcją AFCI, pełne uziemienie i zabezpieczenia DC z ogranicznikami przepięć. Oprócz tego stosujemy również autorski system montażu składający się z 90 punktów kontrolnych.
Usługa Columbus Care jest dostępna dla każdego klienta, który dołącza do ekosystemu Columbus. Obejmuje dobór mocy instalacji, montaż, pomoc w formalnych sprawach, wsparcie w pozyskaniu finansowania oraz opiekę posprzedażową. Warto podkreślić, że usługa została doceniona godłem “Teraz Polska”.
Potencjalne oszczędności to jedna z głównych motywacji, jakimi kierują się osoby zainteresowane inwestycją w fotowoltaikę. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest niezwykła wygoda – instalacja jest bezobsługowa i nie wymaga serwisowania, ponieważ nie posiada ruchomych części. Właściciele nie muszą myć i odśnieżać modułów, a uzyski łatwo sprawdzić za pomocą aplikacji mobilnej.
Następna zaleta własnej mikroinstalacji? To oczywiście ekologia! Źródłem energii, na którym opiera swoje działanie fotowoltaika, jest promieniowanie słoneczne, które jest powszechnie dostępne i w pełni odnawialne. W rezultacie nie ma żadnej potrzeby eksploatacji naturalnych zasobów naszej planety, takich jak gaz, węgiel czy ropa. Panele można także oddać do recyklingu, gdy po latach przestaną być efektywne.
Columbus oferuje swoim klientom dobór odpowiedniej mocy instalacji, jej montaż oraz bogatą obsługę posprzedażową. Mieszkańcy województwa lubelskiego mogą liczyć na profesjonalne doradztwo, komponenty najwyższej jakości oraz wsparcie od strony formalnej. Weź udział w darmowej konsultacji i dołącz do grona zadowolonych klientów Columbus.